• تور بالی
  • تور بالی

کاربر عزیز،
به وبسایت تور بالی بهار و تابستان 99 | تور بالی اندونزی | رزرو هتل های بالی خوش آمدید

نکات مهم در مورد معابد و جاذبه های گردشگری بالی

در این پس از وبلاگ تور بالی به معرفی نکات مهم در مورد معابد و جاذبه های گردشگری بالی پرداخته این. دلیل اصلی این امر را اهمیت بسیا بالای معابد برای مردم بالی است که برای آنها اهمیت بسیار بالایی قائل هستند و به عنوان یک ارزش به آنها نگاه می کنند. برای اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.
Related image

 

بالی جزیره کوچکی از بزرگترین مجمع الجزایر جهان یعنی کشور اندونزی است. این جزیره دو یم و بر آرام و هند را به هم ‏پیوند داده است و در نتیجه این وصلت خود از آب و هوای بسیار متفاوتی برخوردارگردیده و مثل بسیاری از جزایر دیگر اندونزی، ‏دنیای مخصوص به خودش را دارد.

دنیوی که این نام این جزیره را در فهرست برترین مقاصد توریستی جهان قرار داده است. ‏این جزیره جمعیتی حدود سه هزارهزار نفر داشته که قریب به اتفاق ساکنان آن اهل اندونزی هستند اما در سال های اخیر بدلیل ‏رشد كثرت صنعت توریست تكثر ازاسترالیا و اروپا هم به این جزیره تبعید نموده و در بالی کار و زندگی می کنند‎.‎ ‏‏

این جزیره که مساحتی بالغ بر ۵۶۲۰ کیلومتر مربع را پوشش داده است، از لحاظ آتش فشانی فعال بوده و خاک آن برای کشاورزی بسیار عقیم است. اما سوگولی آتشفشانهای بالی کوه گودان آگانگ بوده که «مادر کوه »ها نامیده می شود. این کوه، آتشفشانی فعال بوده و ارتفاعی بیش از ۳۰۰۰ متر دارد.

این جزیره دارای مناطق مختلفی است که از معروف ترین نقاط آن کوتا(KOTA) بالی و اوبود(UBUD) را می توان نام برد. در شمال و جنوب کوه های مرکزی این جزیره زمین های غزارت حاصلخیزی برای کشاورزی وجود دارد که از آن برای کاشت برنج مصرف می کنند. مزارع پلکانی برنج بالی نیز خود شهرت جهانی داشته و از جاذبه های آفاق پویی این بهشت زمینی آفریدگار می باشند .

Image result for bali


قطعاً بیراه نگفته ایم اگر بگوییم که جزیره بالی پر از خصائل منحصربه‌فردی است که آن را از دیگر نقاط دنیا متشخص می سازد. بالی زیبا ترین و مشهورترین جزیره اندونزی است که در جنوب خط استوا بین جاوه در غرب و لومبوک در شرق قرار گرفته است. فواصل هوایی این جزیره تا جاکارتا حدود 2 ساعت و تا تهران با محاسبه توقف بین پروازی در شهرهای دوحه ، کوالالامپور ویا سنگاپور حدود 15 ساعت می باشد.

دیدن این معبد در شرق بالی می تواند یکی از تفریحات و کارهایی باشد که می توان در بالی انجام دهید. این معبد که ‏به عنوان معبد مادر نیز متمایز می شود، در دامنه ی کوه ‏Agung ‎‏ واقع شده است. این معبد بزرگترین معبد در کل ‏این منطقه بوده و خود شامل 86 معبد کوچکتر می باشد. این معبد جز زیباترین معابد دنیا بوده و در منطقه ی منحصر ‏بفرد در پوشش گیاهی خاص و پوشیده از مزارع برنج احاطه شده است.‏‏‏

دنگ هیانگ ، یک کاهن اعظم از خلافت Majapahit در شرق جاوا در 1489 به بالی سفر کرد برای گسترش آیین هندو، به این منطقه زیبا وارد شد و این مکان را به افتخار خدای دریا، Baruna بنا کرد. در اینجا، او آموزه های خود را به اشتراک میگذاشت برای روستاییان Beraban.

نکات برتر و ویژگی های تانالوت

پس از گذشت قرن ها با اثابت موج های بزرگ مداوم توفنده به صخره معبد تانالوت، این معبد با تهدید دائمی فرسایش، روبرو است؛ در سال 1980 به کاهش قابل توجهی رسید. درجه ها تلاش هایی جهت حفظ معبد تانالوت و دیگر سایت های تاریخی جزیره با کمک دولت ژاپن انجام داده اند . یک سوم از زمان حال معبد به طور کامل بازآفرینی شده است با سنگ های مصنوعی.

Image result for bali

دیگر معابد کوچکتر در اطراف سایت، مدعی جلسات دعا و نماز برای جنبه های مختلف زندگی کشاورزی روستاییان، از استنباط برنج است. در شمال تانالوت، با استفاده از سنگ، یک پل هوایی توخالی،جهت دلبستگی دادن به مرزوبوم اصلی ساخته شده است.

مغازه های فروش سوغات هنری و خطاطی با انواع خط، پارکینگ نزدیک به معبد، بازهم دستفروشان شب چره سنتی مانند -yummy جاجا kelepon، در این مکان وجود دارد.

خوب است بدانید

در روز مقدس کونینگن، پنج روز قبل از تاریخ سال روز معبد، حج موروثی یکی از رژه های جشن بالی برگزار میشود. با لباس و با احترام معاینه بررسی کنید از معبد تانالوت بالی.

 شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات