• تور بالی
  • تور بالی

کاربر عزیز،
به وبسایت تور بالی بهار و تابستان 99 | تور بالی اندونزی | رزرو هتل های بالی خوش آمدید

معرفی شهر جاکارتا (Jakarta) و جاذبه های گردشگری آن

شهر جاکارتا مهمترین و بزرگ‌ترین شهر کشور اندونزی و پایتخت آن می باشد. همچنین مرکز اقتصادی ـ تجاری، حمل ونقل و صنعتی این کشور و مرکز سیاسی ـ اداری ایالت جاکارتا نیز به شمار می رود. این شهر زیبا در شمال غربی جزیره جاوا واقع شده است و قدمت آن به 500 سال پیش می رسد. شهر جاکارتا به دلیل توسعه‌ ی اقتصادی و بازارها و بنادر پر رونق آن، مورد انتخاب بسیاری از مهاجرین دیگر کشورهای جنوب شرقی آسیا قرار گرفت و اکنون با ۸٬۷۹۲٬۰۰۰ نفر جمعیت در جایگاه یازدهمین ابر شهر پر جمعیت جهان قرار دارد. با وجود این ‌که وقوع زلزله و فوران آتشفشان‌ها در سال‌های اخیر، جاکارتا را برای جذب توریست تا حدودی با مشکل مواجه کرده، اما جذابیت‌ های طبیعی این سرزمین، قدمت و شکوه معبد ها و کاخ‌ ها، برگزاری جشن‌ها و همچنین فرهنگ هندو هر سال پذیرای گردشگران بسیاری از سرتاسر دنیا می باشد.

شهر جاکارتا

تاریخچه :

شهر جاکارتا شهری قلعه مانند و نسبتا قدیمی است که در منطقه ای با تاریخ کهن واقع شده است. جالب است بدانید که این منطقه محل زندگی انسان های اولیه بوده است. این شهر از مشهورترین شهرهای بزرگ اسلامی است که دارای بناهایی متعلق به دوره استعمار است و بافت شهری مطابق الگوی شهرهای هلندی است. در سده ی چهارم میلادی، دولتی هندو ـ جاوه ای در شهر جاکارتا حکمرانی می کرد. پیشینه ی جاکارتا، به دلیل قرار گرفته شدنش در جزیره جاوه، با پیشینه این جزیره در آمیخته است. از سده پنجم  تا یازدهم، نام آن سونداکلاپا  یا سونداکلبا بود و از سال 1525 تا سال 1527، به جایاکرتا یا همان سوراکارتا که از ریشهسنسکریت به معنای فرخنده و پیروز می باشد عوض شد و کمی پیش از 1619 به جاکارتا تغییر کرد. در دوازدهم مارس سال 1619، هلندیها در اجلاسی، نام این شهر را به باتاویا که ریشه اش از بتاوی، نام قبیله باستانی ژرمن در هلند است، تغییر دادند. سرانجام در هنگام جنگ جهانی دوم ژاپنی ها شهر را به اشغال خود در آوردند و آن را دوباره جاکارتا نامیدند.

آب و هوا :

شهر جاکارتا به دلیل قرار داشتن نزدیک خط استوا، آب و هوای گرم و استوایی دارد و همچنین بارانهای موسمی می بارند. علاوه بر این باتوجه به اینکه شهر جاکارتا در نزدیکی دریا قرار دارد، نسیم خشکی و دریا که در جاکارتا دائمی است در بیشتر شدن آلودگی هوای این شهر بسیار مؤثر بوده ‌است. شهر جاکارتا در یکی از پرباران ترین مناطق جهان قرار دارد؛ جالب است بدانید متوسط باران سالانه جاکارتا حدود دو هزار میلیمتر و متوسط رطوبت سالانه آن ۸۱% است.

جاذبه های گردشگری :

این شهر پر باران همواره یکی از شهر های مورد علاقه ی گردشگران سرتاسر جهان بوده است و سالانه پذیرای تعداد زیادی از گردشگران دنیا می باشد.از جاذبه های گردشگری این شهر می توان از بافت قدیم شهر (کوتا)، موزه نساجی، موزه ساسمیتا لوکا (Sasmita Loka)، موزه ملی، پاسار بارو (Pasar Baru)، بنای یادبود ملی موناس (Monas)، موزه آدم ملک (Adam Malik)، موزه ابری ارتش (Abri) نام برد.

موضوعات مرتبط

تور جاکارتا ، تور اندونزی ،

نظرات مطلب

ارسال نظر

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic