• تور بالی
  • تور بالی

کاربر عزیز،
به وبسایت تور بالی بهار و تابستان 99 | تور بالی اندونزی | رزرو هتل های بالی خوش آمدید

جاهای دیدنی بالی

جاذبه های گردشگری شهر بالی   
       

جاذبه های گردشگری شهر بالی در اندونزی

   
معبد تاناه لات
این معبد در ٢٠ کیلومتری دنپاسار، در تابانان واقع شده و بر روی تخته سنگی قرار گرفته که در طول سالیان، موج‌های دریا به آن شکل داده‌اند.
می‌گویند این معبد را راهبی به نام نیرارتا در قرن شانزدهم ساخته. وقتی این راهب طی سفرش به سواحل جنوبی، بر این صخره‌ی زیبا استراحت می‌کرد، ماهیگیران او را دیدند و برایش هدیه بردند. نیرارتا شب را همان‌جا سپری کرد و روز بعد از ماهیگران خواست در آن‌جا معبدی برای پرستش خدایان دریای بالی بسازند.
این معبد، یکی از هفت معبد سواحل بالی به شمار می‌رود. مجموعه‌ی این معبدها طوری ساخته شده‌اند که از هر کدام بتوان معبد بعدی را دید. تاثیر معماری هندو هم در این معبد به خوبی دیده می‌شود.
صخره‌ای که معبد تاناه لات بر آن قرار گرفته، با جزر آب، از زیر دریا بیرون می‌آید و هنگام مد، دوباره زیر آب می‌رود. وقتی صخره بیرون بیاید، امکان رفتن به داخل معبد هم هست و ساحلش را هم با مغازه‌ها و رستوران‌های توریستی پر کرده‌اند.

دنپاسار
دنپاسار که در جنوب بالی واقع شده، بزرگ‌ترین شهر و مرکز آن است. دنپاسار یعنی در کنار بازار؛ و طبعاً بازارش بزرگ‌ترین و شلوغ‌ترین بازار بالی است.

موزه‌ی نگری پروپینسی بالی
با تلاش‌های والتر اسپایس، هنرمند آلمانی، به همراه بعضی صاحب‌منصبان هلندی که می‌خواستند مجموعه‌ی عتیقه‌جات و آثار فرهنگی بالی را سر و سامانی بدهند؛ این موزه در سال ١٩٣٢ میلادی ساخته شد.
در ساختمان اصلی موزه، آثار باستانی بالی به نمایش گذاشته شده. مجموعه‌ی عروسک‌های خیمه‌شب‌بازی، وسایل رقص و انواع ماسک‌ها در کلاه فرنگی شمالی‌اند و مجموعه‌ای از پارچه‌های دست‌باف و لباس‌هایی با بافت طلا و نقره، در کلاه فرنگی جنوبی قرار دارند. طراحی‌های بسیار زیبایی از رامایانا و لباس‌های محلی زیبای مخصوص رقص بالیایی هم در این موزه وجود دارند.

تامان ودهی بودایا
این مرکز هنری، در سال ١٩٧٣ میلادی به عنوان آکادمی و نمایشگاه آثار فرهنگی بالی، در قسمت شرقی دنپاسار ساخته شد.
از اواسط ماه ژوئن تا اواسط ژوییه، فستیوال هنرهای بالی در این مجموعه برگزار می‌شود.

اوبود
اوبود در مرکز بالی واقع شده و مرکز فرهنگی آن به شمار می‌رود. هنر و صنایع دستی اوبود مشهور است و گالری‌ها و کارگاه‌های هنری در آن‌جا و در روستاهای دور و اطرافش، زیاد به چشم می‌خورد. آثار معماری قابل توجه و مناظر زیبا، آب و هوای دلچسب و روح خاصی که آن‌جا دارد، باعث شده بیشتر توریست‌هایی که برای اقامتی یکی دو روزه به اوبود می‌روند، در نهایت بیشتر آن‌جا ماندگار بشوند.

کاخ‌ها و معابد
کاخ‌های اوبود و پوری سارن آگونگ، در مرکز اوبود جای گرفته‌اند. این کاخ‌ها ساختمان‌های شیک و مدرنی دارند که بیشترشان بعد از زلزله‌ی ١٩١٧ ساخته شده‌اند. خاندان سلطنتی محلی هنوز در این ساختمان‌ها زندگی می‌کنند؛ اما جالب این‌جاست که حال و هوای سنتی و قدیمی این ناحیه را تغییر نداده‌اند. سنتی خود را حفظ کرده‌اند و خبری از تجملات بیش از حد نیست.
در شمال این ناحیه، دروازه‌ی زیبای پورا ماراجان آگونگ واقع شده که معبدی خصوصی برای خاندان سلطنتی اوبود است.
پورا دسا اوبود که معبد اصلی جزیره‌ی بالی محسوب می‌شود، از دیگر دیدنی‌های این منطقه است.

موزه‌ی لو‌ مایور
ساختمان این موزه در اصل خانه‌ای بوده متعلق به نقاش بلژیکی امپرسیونیست، آدرین ژان لو مایور و همسر بالیایی‌اش، نی پولوک. این زوج که اویل قرن بیستم در این خانه زندگی می‌کردند، آن با وسایل قیمتی و آثار هنری پر کرده بودند. این خانه، نمونه‌ی زیبایی از هنر معماری بالی است و روی پرده‌هایش، داستان راما و سیتا از افسانه‌های رامایانا نقش شده است.
بعضی از نقاشی‌های لو مایور را هم در این موزه به نمایش گذاشته‌اند. آثار ابتدایی این هنرمند، از سفرهایش به آفریقا، هند، ایتالیا و فرانسه الهام گرفته شده و نقاشی‌هایش از بالی، بیشتر به زندگی روزمره‌ی مردم و زنان زیبای بالی می‌پردازند. بیشتر آثار مربوط به زنان، پرتره‌هایی از نی پولوک است.

ستون سنگی
این ستون، یکی از قدیمی‌ترین آثار بالی است که توسط انسان ساخته شده. سنگ‌نوشته‌های روی این اثر که به زبان سانسکریت نوشته شده‌اند، شرح پیروزی در نبردی مربوط به بیش از ١٠٠٠ سال پیش‌اند.

موضوعات مرتبط

معرفی تورهای بالی ،

نظرات مطلب

ارسال نظر

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات