• تور بالی
  • تور بالی

کاربر عزیز،
به وبسایت تور بالی بهار و تابستان 99 | تور بالی اندونزی | رزرو هتل های بالی خوش آمدید

موزه‌ها و بناهای قدیمی جاکارتا

جاذبه های جاکارتا   
       

موزه‌ها و بناهای قدیمی جاکارتا

   
گرجا سیون
قدیمی‌ترین کلیسای جاکارتا، در سال ١٦٩٥ برای بردگان سیاه پرتغالی که به جاکارتا آورده بودند ساخته‌ شده است. بیرون کلیسا ساده است؛ اما داخلش را با شمعدان‌های مسی و محرابی از دوره‌ی باروک تزئین کرده‌اند. این کلیسا قبرستانی هم دارد که سابق بر این برو و بیایی داشته، اما امروزه قبرهای اندکی در آن باقی مانده‌اند. موزه‌ی وایانگ
موزه‌ی وایانگ، در واقع تئاتری‌ست از عروسک‌های خیمه‌شب‌بازی و سایه. این موزه در سال ١٩٧٥ میلادی توسط علی سادیکین، حکمران جاکارتا، ساخته شده و مجموعه‌ای از عروسک‌های مالایی، تایلندی، چینی، ویتنامی، فرانسوی و هندی در آن وجود دارد.
نشانی اینترنتی: www.museumwayang.com

موزه‌ی تاریخ جاکارتا
موزه‌ی تاریخ جاکارتا یا موزه‌ی فاتاهیلاه، در ساختمان شهرداری که مربوط به سال ١٧٠٧ میلادی‌ست، جای گرفته است. این موزه از اطلاعاتی مربوط به تاریخ باستانی و کنونی جاکارتا حفاظت می‌کند و بیش از بیست هزار اثر تاریخی دارد

موزه‌ی باهاری
موزه‌ی باهاری، در یکی از انبارهای قدیمی کمپانی هند شرقی مربوط به سال ١٦٤٥ قرار گرفته. این موزه که به نام موزه‌ی دریانوردی هم مشهور است، آثاری از سرتاسر اندونزی و تصاویری از سفرهای دریایی از اروپا به جاکارتا دارد.

موزه‌ی ملی اندونزی
موزه‌ی ملی اندونزی، یکی از عجایب جاکارتا به شمار می‌رود. آثار زیبایی از سرامیک‌های مربوط به سلسله‌ی هان و تندیس‌های کهن هندو در این موزه به نمایش گذاشته شده‌اند؛ قبضه‌های شمشیر با تزئین یاقوت و انواع نقشه‌های برجسته از کوه‌های آتشفشانی، از دیگر آثار این موزه‌اند. نام دیگر این موزه گدونگ گاجاه (خانه‌ی فیل) است؛ زیرا فیل‌های برنزی بسیاری در محوطه‌ی این موزه نگهداری می‌شوند. این مجسمه‌ها در سال ١٨٧١ از طرف پادشاه تایلند به دولت اندونزی اهدا شده‌اند.

موضوعات مرتبط

تور جاکارتا ،

نظرات مطلب

ارسال نظر

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic