• تور بالی
  • تور بالی

کاربر عزیز،
به وبسایت تور بالی بهار و تابستان 99 | تور بالی اندونزی | رزرو هتل های بالی خوش آمدید

سفر به بالی با هواپیماهای ایران ایر

اکثرا همه مردم برای رفتن به تمام نقاط دور جهان به دنبال یک پرواز راحت و آسوده می گردند به طور مثال برای سفر به بالی می توانید از شرکت ایران ایر استفاده کنید این شرکت هواپیمایی یکی از بهترین شرکت های هواپیمایی در کل ایران می باشد که به طور معمول مسافران خارجی نیز طرفدار این شرکت میباشند.هما با سابقه ترین شرکت هواپیمایی مسافربری داخلی می باشد که روزانه مسافران بسیار زیادی را به مقاصد گوناگون داخلی و خارجی می رساند. تاسیس این شرکت و سال ورود آن به این صنعت پر رونق به سال 1321 شمسی و با نام “ایرانین ایرویز” باز می گردد. نام این شرکت بعدها در سال 1340 شمسی به “هما” که اختصار کلمات “هواپیمایی ملی ایران” است، تغییر پیدا کرد که نامی درخور و در شان این نماینده هوانوردی ایران بود و هست. آغاز شروع به فعالیت هما با ادغام دو شرکت “ایرانین ایرویز” و “پرشین ایر” در 5 اسفند سال 1340 شروع شد و روزانه تعداد بسیار زیادی از مسافران خارجی با خرید بلیط این شرکت و اعتماد به این برند به حق جهانی، وارد کشور شده و باعث بهبود اقتصاد کشورمان نیز می شدند. در این بخش از سری مقالات اخبار روز قصد داریم به بررسی شرایط هما، از سقوط تا اوجی دوباره بپردازیم.

iranair1
لوگوی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (ایران ایر)

با دید جزئی‌تری می توان گفت که خرید بلیط هواپیما آغاز و شروع حرکت چرخ دنده های نه تنها صنعت بود بلکه باعث پیشرفت کسب و کار های مستقیم هم شده و باعث ایجاد هزاران شغل به صورت مستقیم و غیر مستقیم شده است.

این غول بزرگ هواپیمایی ملی در سال های مختلف حیات خود و برای ادامه حیات با فراز و فرودها و مشکلات بسیار زیادی دست به گریبان بوده است. در ابتدا هما پروازهای خود را با هواپیماهای مدل  “داگلاس دی سی” و “آورویورک” انجام می داد که این دوران، عصر طلایی این شرکت به حساب می آمد. ایران ایر بعدها در سال 1356 برای توسعه کار خود از شرکت های اروپایی، ایرباس مدل A300 را برای پروازهای داخلی و محلی خریداری نمود.

iranair2
هما پیش از انقلاب

گفتنی است هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران اولین شرکت در خاورمیانه بود که توانسته بود به این سطح از توسعه و جایگاه در این صنعت دست پیدا کند. در این دوران پروازهای این شرکت از شرق تا غرب و از توکیو تا نیویورک را پوشش می‌داد و روزانه هزاران مسافر را از جای جای این کره خاکی به نقطه ای دیگر انتقال می‌داد که این موضوع باعث شد تا در این دوران، این شرکت جزء سودآورترین و امن ترین خطوط هوایی دنیا قرار گیرد.

iranair3
هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران

پس از پیروزی انقلاب پرشکوه ایران تغییراتی اساسی در نحوه مدیریت و خدمات این شرکت به وقوع پیوست که از آن جمله باید به قطع پرواز به نیویورک اشاره نمود. در زمان جنگ تحمیلی نیز خسارات فراوانی به نام بزرگ این برند وارد گردید و پروازها با تاخیر زیاد و گاهی با کنسل شدن همراه شدند. در دهه 90 میلادی این شرکت برای بازگشت دوباره دست به بازسازی و بهبود شرایط محیطی خود زد و برای خرید هواپیماهای جدید قراردادی با شرکت های اروپایی را تنظیم نمود که در پی اعمال تحریم های ظالمانه علیه کشور و هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، در نهایت به لغو انجامید؛ اما با این حال هما توانست با رایزنی و پرداخت هزینه چند فروند ایرباس 310 از سری 200 را از ترکیه و همچنین از امارات مدل 300 آن را دریافت کند.

iranair4
کرو هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران

در این سال ها با تمام مشکلات بسیار، این شرکت تمام سعی خود را در ارائه بهترین خدمات به مشتری با استفاده از طرح ها و ایده ها نو انجام داد. پس از توافقات سال 94 و منعقد شدن برجام، دریچه جدیدی برای مشتریان این صنعت هوایی باز شد. این توافقات باعث شد تا با استفاده از این بازار پیش رو، ایران ایر دست به تنظیم قراردادی با شرکت ایرباس بزند و تعداد زیادی هواپیمای جدید را خریداری نماید. این اتفاق در آینده نه چندان دور باعث به روز رسانی و تنفس تازه در رگ های این صنعت هوایی خواهد گردید و مشتریان داخلی و خارجی از این پس با خیالی آسوده برای خرید بلیط این شرکت ملی با خیال راحت اقدام خواهند نمود.

iranair5
اولین هواپیمای تحویل شده به ایران ایر پس از برجام

امروزه برخلاف گذشته، رقبای سرسختی برای هما در منطقه وجود دارند که یکی از بزرگترین این شرکت ها، هواپیمایی امارات است که بهترین خدمات را از لحظه خرید بلیط هواپیما به مسافران ارائه داده و برای آنها امتیازات بسیار ویژه ای قائل شوند. دفتر مرکزی این شرکت هواپیمایی در شهر دبی قرار دارد؛ این شرکت که به گروه امارات تعلق دارد، روزانه پروازهای منظمی را از دبی به نقاط مختف جهان انجام می دهد. شما می توانید به راحتی با خرید بلیط هواپیما از دفاتر خدمات هوایی و رزرو آنلاین بلیط، از دبی به هر مقصد دیگری در دنیا سفر کنید، از کشورهای خاورمیانه گرفته تا خاور دور، استرالیا، آفریقا، آمریکای شمالی و…

air1
هواپیمایی امارات

به صورت کلی می توان گفت کمتر نقطه ای در کره زمین وجود دارد که این شرکت بزرگ نتوانسته برای مشتریان خطوط هواپیمایی و مسافران خود تامین کرده باشد. در شرایط فعلی رقابت بسیار بزرگی بین شرکت های مختلف هواپیمایی برای فروش بلیط به مسافران بالقوه وجود دارد که در نتیجه این شرکت ها با ایجاد انگیزه در مشتریان خود، هر یک اقدام به فروش بلیط های خود می کنند.

air2
هواپیمای باری هما

امروزه این چرخه به کمک متقابل صنعت توریسم و جهانگردی آمده و خود کمک ویژه ای به بهبود این صنعت کرده است. تورهای تفریحی در تمام نقاط دنیا از استرالیا و اندونزی گرفته تا آفریقا، سالیانه مسافران بسیاری را جذب کرده اند و از طرفی مسافران نیز برای راحتی بیشتر بهترین خدمات را از شرکت های هواپیمایی و بهترین پکیج مسافرتی را از شرکت های هواپیمایی طلب کرده اند.

air3
مسافران خارجی هما

در این راستا دفاتر خدمات هوایی با توجه به روانشناسی و دیدگاه های مشتریان خود هر روز پیشنهادهای فوق العاده ای را به آنها ارائه کرده و مشتریان به راحتی در تمام فصول سال می توانند بهترین گزینه برای مسافرت را با توجه به بودجه خود انتخاب کنند که این خود شامل بلیط هواپیما، رزرو هتل و حتی برنامه های تفریحی و روزانه این مشتریان می باشد؛ البته نباید از بلیط هواپیما چارتری نیز غافل شد که خود همواره یکی از مهمترین موارد مورد تقاضا توسط مشتریان این آژانس های مسافرتی بوده است.

همانطور که درباره هتل ها گفتیم، شما می توانید همراه با انتخاب هر یک از تورهای خارجی یا داخلی نسبت به رزرو هتل هم اقدام کنید؛ اما با توجه به پیشرفت تکنولوژی و اینترنتی شدن اکثر کسب و کارها دیگر لازم نیست حضورا به آژانس های مسافرتی رجوع کنید، بلکه می توانید تنها با مراجعه به وب سایت های اینترنتی همچون سفرمی علاوه بر خرید بلیط هواپیما نسبت به خرید یا رزرو آنلاین هتل نیز اقدام کنید.

در کشور خودمان نیز هتل های استان های مختلف بسیار مورد توجه تورهای گردشگری داخلی هستند. بطور مثال شهر مشهد مقدس همواره بعنوان قطب مذهبی ایران اسلامی بسیار مطرح بوده و هر ساله خصوصا در ایام نوروز پذیرای مسافران داخلی و خارجی بی‌شماری بوده است. شما می توانید برای رزرو هتل های مشهد نیز از همین سامانه های آنلاین رزرو هتل اقدام کنید.

air4
ایران ایر

همانطور که شاهد بودید در ابتدا به معرفی دو شرکت معتبر هواپیمایی و بیان تاریخچه مختصر آنها پرداختیم. این شرکت ها هر کدام مزیت های رقابتی خود را در این صنعت دارا بوده و هر کدام در پوشش دادن به مناطق خاصی، بهتر دست به عمل زده اند. مشتری نمی تواند خود به شناسایی این موارد اقدام کند که این کار بر عهده شرکت های واسطه ای بین مشتری و این شرکت های هوایی است که همان دفاتر یا آژانس خدمات مسافرتی می باشد.

air5
هما

منبع:

http://www.barkhatnews.irموضوعات مرتبط

معرفی تورهای بالی ،
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات